okulary

Salon optyczny (Warszawa Włochy, Ursus), który prowadzę przy gabinecie optometrycznym umożliwia mi objęcie pełnej opieki nad Państwa widzeniem. Jako dyplomowany optyk okularowy dbam o najwyższą jakość każdej pary okularów. Usługi optyczne dostępne są tylko dla pacjentów mojego gabinetu. Wykonanie okularów u Optometrystki daje Państwu pewność najlepszego możliwego widzenia i specjalistycznej obsługi.

REJESTRACJA NA BADANIA  tel. 22 417 77 31  lub on-line:

Soczewki okularowe

To od nich zależy komfort widzenia.

Najważniejsze dla jakości i komfortu widzenia w okularach są odpowiednie soczewki okularowe, potocznie nazywane szkłami okularowymi. Istotną rolę odgrywa nie tylko moc soczewek, dobrana podczas badania optometrycznego. Znaczenie mają też inne parametry soczewek jak materiał, konstrukcja czy rodzaj powłoki antyrefleksyjnej. To właśnie od wyboru soczewek okularowych rozpoczyna się proces zakupu okularów. Już na etapie badania wspólnie z pacjentem poszukuję optymalnych rozwiązań, dostosowanych do trybu życia i stanu układu wzrokowego danej osoby. Nowoczesne oprogramowanie pozwala nam na przeprowadzenie symulacji jakości widzenia i grubości soczewek w różnych wariantach cenowych. Z moją pomocą i przy wsparciu technologii będą Państwo mogli świadomie wybrać soczewki dostosowane do swoich potrzeb.

Wykorzystuję soczewki okularowe wiodących producentów, dzięki którym mogę wykonać nawet wyjątkowo wymagające zlecenia. W oparciu o zaawansowane pomiary optyczne zaprojektować można indywidualne soczewki okularowe. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie najbardziej naturalnego obrazu i optymalizację soczewek pod kątem grubości. W praktyce - zapewnia największy komfort widzenia i estetyczny wygląd. Polecam je szczególnie pacjentom z wysokimi wadami wzroku, różnowzrocznością lub osobom wymagającym korekcji wieloogniskowej (okulary ze wsparciem akomodacji lub progresywne).

Oprawy okularowe

Trudny wybór? Mam na to sposób!

Dobrze dopasowana oprawa okularowa jest ozdobą twarzy, zapewnia użytkownikowi wygodę i pewność siebie. Powinna być wykonana z trwałego, bezpiecznego dla ciała materiału. Bardzo ważne jest, aby spełniała wymogi konieczne do właściwego montażu wybranego typu soczewek okularowych. Osobiście dbam o wybór opraw dostępnych w moim salonie optycznym. Stawiam na sprawdzonych polskich producentów, rodzinne manufaktury i projektantów specjalizujących się w branży optycznej. Dzięki autorskiemu systemowi doboru opraw, przejdą Państwo przez ten najbardziej emocjonujący etap zakupu okularów lekko, przyjemnie i przede wszystkim z dobrymi efektami.

Indywidualne pomiary

Okulary wykonane na miarę.

Zamówienie okularów korekcyjnych nie może skończyć się na wyborze soczewek okularowych i oprawy. Niezbędne są jeszcze precyzyjne pomiary optyczne, które umożliwiają właściwy montaż soczewek w oprawie. Nieprawidłowo zamontowane soczewki nie będą spełniały swojej funkcji i zamiast usprawnić proces widzenia, mogą przyczynić się do jeszcze większych dolegliwości. Parametry montażowe opisują to, w jaki sposób konkretna oprawa (a właściwie soczewka, która ma się w niej znaleźć) leży na naszej twarzy. Każda oprawa u każdej osoby będzie układać się nieco inaczej i właśnie dlatego okulary korekcyjne muszą być wykonane "na miarę". Istnieje kilka metod pomiaru parametrów montażu: od tradycyjnych - wykorzystanie odpowiedniej linijki, po bardzo nowoczesne - oparte o system wideocentracji. Stosuję je w zależności od potrzeb. Ten element "drogi do wymarzonych okularów" może powodować u pacjentów zniecierpliwienie, ale zapewniam, dla komfortu widzenia - warto zrobić to dokładnie.

Okulary progresywne, biurowe i relaksacyjne

Technologia, która ułatwia życie.

Niektórzy pacjenci potrzebują różnych wartości korekcji okularowej do różnych odległości patrzenia. Potrzeba ta pojawia się zwykle około 40. roku życia w wyniku naturalnych zmian w soczewce oka (stan nazywany prezbiopią). Zdarza się też, że specjalne okulary do bliży przepisywane są młodszym pacjentom, a nawet dzieciom, w celu poprawy komfortu pracy z bliska. Konieczność zmiany okularów do różnych odległości bywa uciążliwa. Żeby rozwiązać ten problem, powstały wieloogniskowe soczewki okularowe. W takich soczewkach moc płynnie zmienia się w zależności od kierunku patrzenia - w dolnej części soczewka ma moc przeznaczoną do bliży.

Okulary wieloogniskowe możemy podzielić na progresywne, biurowe i relaksacyjne. Okulary progresywne pozwalają na wyraźne widzenie w każdej odległości patrzenia - można w nich prowadzić samochód, korzystać z komputera i czytać książki. Okulary biurowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są przede wszystkim do pracy w pomieszczeniach. Zapewniają komfortowe widzenie w odległościach od 1-2 metrów do kilkudziesięciu centymetrów od oczu. Okulary relaksacyjne, nazywane też okularami ze wsparciem akomodacji, polecane są pacjentom do 45 roku życia. Takie okulary korygują wadę wzroku do dali, a gdy patrzymy przez dolną część soczewki wspomagają układ wzrokowy przy pracy z bliska.

Okulary progresywne, biurowe czy wspierające akomodację to bardzo wygodne, nowoczesne rozwiązania optyczne. Wymagają jednak szczególnej uwagi specjalisty - podczas badania, pomiarów indywidualnych parametrów i doboru konstrukcji. W niektórych przypadkach (zwykle związanych z zaburzeniami widzenia obuocznego) ten sposób korekcji jest też niestety odradzany. Dopiero po przeprowadzeniu badania optometrycznego mogę stwierdzić czy okulary wieloogniskowe będą dobrze Państwu służyć.

Korekcyjne okulary sportowe

Dobre widzenie i bezpieczeństwo.

Uprawianie sportu dla osób z wadą wzroku często oznacza wybór pomiędzy dobrym widzeniem a swobodą ruchu. Na szczęście nie musi tak być! W salonie Optometrystki mogą Państwo zamówić specjalne okulary przeznaczone do uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych: do pływania, biegania, jazdy na rowerze, sportów zimowych czy gier zespołowych. Pozwalają one skorygować wadę wzroku tak samo dobrze jak tradycyjne okulary korekcyjne, a dodatkowo zapewniają ochronę oczu przed urazami (testowane są m.in. pod kątem bezpieczeństwa przy uderzeniach piłką). Istnieje również możliwość wykonania korekcyjnych okularów sportowych w wersji przeciwsłonecznej.

Okulary przeciwsłoneczne

Niezbędna ochrona przed UV.

Ciągle powtarzam pacjentom jak ważna jest ochrona oczu przed promieniowaniem UV. W mojej ofercie nie mogło zabraknąć dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych. Warto zaznaczyć, że okulary przeciwsłoneczne dostępne są również w wersji korekcyjnej i sportowej. Ciekawym rozwiązaniem są też okulary z soczewkami fotochromowymi, które w pomieszczeniu są bezbarwne, a pod wpływem światła słonecznego przyciemniają się do barwy okularów przeciwsłonecznych. Okulary przeciwsłoneczne bez korekcji wady wzroku to jedyny rodzaj okularów, które mogą Państwo zakupić bez wcześniejszego badania optometrycznego.

REJESTRACJA NA BADANIA  tel. 22 417 77 31  lub on-line:

Optometrystka